Luka Modrić asistent u pobjedi Tottenhama

Nogometaši Tottenhama slavili su na gostovanju kod Wigana 3-0 u 27. kolu Premiershipa i tako skočili na četvrto mjesto na prvenstvenoj ljestvici...

Spursi su, podsjećamo, u prvom dijelu sezone slavili nad Wiganom s nevjerojatnih 9-1 na White Hart Laneu, a ovoga puta su do pobjede ipak došli na nešto teži način, ali posve zasluženo. Spurse je u vodstvo doveo Jermaine Defoe u 27. minuti udarcem iz neposredne blizine nakon asistencije Garetha Balea. Bio mu je to 15. ovosezonski gol.

Drugi je pogodak postignut u 84. minuti, a zabio ga je Rus Roman Pavljučenko na asistenciju hrvatskog reprezentativca Luke Modrića. Proigrao je lijepo Modrić Pavljučenka loptom u prostor, a ovaj je ljevicom pogodio donji desni kut gola Wigana. Pavljučenko je do kraja postigao i svoj drugi gol na utakmici u sudačkoj nadoknadi.

Vedran Ćorluka odigrao je svih 90 minuta za Spurse, dok je Niku Kranjčara u 69. minuti zamijenio upravo Luka Modrić.

Premiership, 27. kolo:
Wigan - Tottenham 0-3 (Defoe 27, Pavljučenko 85, 90+3)
Aston Villa - Burnley 5-2 (Young 32, Downing 56, 58, Heskey 61, Agbonlahor 68 / Fletcher 10, Paterson 90)
Fulham - Birmingham 2-1 (Duff 60, Zamora 90 / Baird 3-ag)
Manchester City - Liverpool 0-0
Blackburn - Bolton 3-0 (Kalinić 41, Roberts 73, Givet 84)