Infarktna završnica

Ludnica u sudačkoj nadoknadi: Icardi izvukao PSG u 95. minuti, Mbappe dvostruki strijelac

U 33. kolu francuskog nogometnog prvenstva PSG je u nedjelju na svom terenu svladao St. Etienne sa 3-2, a svi golovi su postignuti u posljednjih 12 minuta susreta, a dva u sudačkoj nadoknadi.

Gosti su poveli golom Denisa Bouange u 78. minuti. No, već minutu kasnije PSG je izjednačio preko Kyliana Mbappéa, a u 87. minuti iz penala Mbappé donosi vodstvo 2-1. Mbappé je vodeći strijelac lige sa 23 gola, a slijedi ga Ben Yedder (Monaco) sa 17.

U sudačkoj nadoknadi uslijedila je "prava ludnica". St. Etienne je izjednačio na 2-2 golom Romaina Hamoume (90+2), ali Mauro Icardi u petoj minuti nadoknade zabija pobjednički gol za PSG, koji sada ima bod manje od vodećeg Lillea. Prije dva dana Lille je u prvom susretu 33. kola na svom terenu odigrao 1-1 protiv Montpelliera.

Treba napomenuti da Neymar nije igrao za PSG jer mora odraditi kaznu zbog crvenog kartona. U nedjelju se još sastaju Brest - Lens, Dijon - Nica, Nîmes - Strasbourg, Reims - Metz, Bordeaux - Monaco, te Nantes -Lyon.