na posudbi

Jedvaj debitirao za Panathinaikos u pobjedi protiv Dnjipra u kvalfiikacijama za Ligu prvaka

Tin Jedvaj debitirao je za PAO u pobjedi protiv Dnjipra 3:1.

Tin Jedvaj (Foto: Afp)

U prvom susretu 2. pretkola nogometne Lige prvaka Panathinaikos je na gostovanju u Košicama pobijedio Dnjipro sa 3-1.

Dnjipro i Pao su smješteni su "League Path" dijelu ždrijeba i pobjednik ovog dvoboja će u 3. pretkolu igrati protiv Marseillea.

Grčki doprvak je poveo u 10. minuti golom slovenskog napadača Andraža Šporara na asistenciju Španjolca Juankara. Filip Đuričić je u 74. minuti povisio na 2-0, a treći gol za goste zabio je Fotis Ioannidis iz jedanaesterca u 84. minuti.

U samoj završnici Oleksander Kaplienko je smanjio.

Za grčki sastav je debitirao hrvatski nogometaš Tin Jedvaj koji je ušao u igru u 24. minuti nakon što se ozlijedio Nizozemac Bart Schenkeveld.

Jedvaj, koji je još uvijek igrač moskovskom Lokomotiva, u Panathinaikos je stigao na jednogodišnju posudbu nakon što je prvu polovicu ove godine igrao za Al Ain iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Jedvaj je do sada upisao 29 nastupa za hrvatsku reprezentaciju te je postigao dva gola, no posljednji je put u kadru “Vatrenih” bio 2020.

Uzvratni susret je 1. kolovoza u Ateni.

Rezultati:

HJK - Molde 1-0 (Keskinen 25)

Žalgiris - Galatasaray 2-2 (Oyewusi 48, Kazlauskas 90+2 / Bardakci 75, Dervisoglu 78)

DINAMO - Astana 4-0 (Petković 36, Ivanušec 41, 43, 56)

Zrinjski - Slovan Bratislava

Breidablik - FC Kopenhagen

League Path

Dnjipro-1 - Panathinaikos 1-3 (Kaplienko 90 / Šporar 10, Đuričić 74, Ioannidis 84-11m)