Drama u Kranjčevićevoj

Lokomotiva "okrenula" Rudeš uz pomoć dva penala i isključenja

Lokomotiva je pobijedila Rudeš 2:1 u 30. kolu Prve HNL...

Rudeš - Lokomotiva (Photo: Marko Lukunic/PIXSELL)

U susretu 30. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Lokomotive pobijedili Rudeš s 2-1 (0-1).

"Mali" gradski derbi pripao je Lokomotivi, koja je preokretom, i uz pomoć dva dosuđena kaznena udarca, svladala Rudeš koji se bori za ostanak.

Rudeš je poveo u 16. minuti kada je Makedonac Samir Fazli nakon gužve uputio udarac, koji je uz pomoć jednog braniča Lokomotive, završio u mreži. Lokomotiva je izjednačila u 48. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Lovro Majer, a u 74. minuti je u šesnaestercu domaćina pao Krstanović, a Bojan Knežević je bio precizan iz drugoga kaznenog udarca dosuđenog za goste. U 84. minuti Lokomotiva je ostala bez isključenoga Tonija Šunjića, koji je dobio crveni karton zbog prigovora sucu Batiniću.

Lokomotiva se pobjedom probila na peto mjesto s 35 bodova, dok je Rudeš ostao osmi s 26 bodova.

Utakmicu je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pred 200-tinjak gledatelja vodio Batinić iz Osijeka.

Strijelci: 1-0 Fazli (16), 1-1 Majer (48pen), 1-2 Knežević (75pen)

Crveni karton: Šunjić (Lok, 84)