Kraj utakmice 26. kola njemačkog nogometnog prvenstva u Berlinu između domaće Herthe i Nürnberga obilježio je navijački incident huligana Herthe...

Naime, Hertha je utakmicu izgubila 2-1 golom Angelosa Charisteasa u prvoj minuti sudačke nadoknade usprkos činjenici da je do posljednjih pola sata imala vodstvo 1-0, a takav epilog izazvao je bijes domaćih navijača.

Tako je nekoliko minuta nakon posljednjeg sučevog zvižduka skupina od 100-ak navijača Herthe uletjela na travnjak Olimpijskog stadiona u Berlinu oboružana s željeznim šipkama i svoj su bijes iskalili na na klupama za rezervne igrače.

U tim su trenucima igrači i stožeri domaće i gostujuće momčadi zaklon potražili u svlačionici, a policija je spriječila da navijači pođu za njima. Snage javnog reda i mira potom su uspjele otjerati navijače natrag na tribine i smiriti situaciju.

Hertha je posljednjeplasirana momčad prvenstvene ljestvice još od sredine rujna prošle godine, a nakon 26 kola ima tek 15 bodova. Nürnberg je s tri osvojena boda pobjegao iz zone ispadanja i sada je 15. s 24 boda.

Bundesliga, 26. kolo:
Bochum - Borussia Dortmund 1-4 (Holtby 53 / Kehl 18, Zidan 27, Barrios 74, 77)
Hannover - Eintracht Frankfurt 2-1 (Andreasen 13, Pinto 57 / Altintop 45)
Hertha - Nürnberg 1-2 (Gekas 36 / Bunjaku 61, Charisteas 90+1)
Mainz - Köln 1-0 (Schürrle 56)
Borussia Mönchengladbach - Wolfsburg 0-4 (Misimović 41, Džeko 49-11m, 80, Gentner 58)