Problem realizacije

Liverpool se opet ispromašivao, kazna stigla u zadnjem napadu: Redsima opasno visi Liga prvaka

Liverpool i Newcastle odigrali su 1:1 u 33. kolu Premierlige…

U prvom subotnjem dvoboju 33. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool i Newcastle United su na Anfieldu igrali 1-1 (1-0).

Poveo je Liverpool u samom otvaranju utakmice golom Salaha (3), no još uvijhek aktualni prvak Engleske potom je promašio sijaset prilika, mahom Salah, kojima bi vjerojatno riješio pitanje pobjednika, a kazna je stigla u sudačkoj nadoknadi.

Izgledalo je kako je Newcastle poravnao u drugoj minuti nadoknade kada je Wilson iz drugog pokušaja uspio poslati loptu u mrežu iza Allisona, no suci su pregledom snimke ustanovili kako je nakon Allisonove inicijalne obrane lopta pogodila Wilsona u ruku te su poništili pogodak.

No, to nije bila dovoljna opomena za Liverpool koji je ostao bez dva važna boda u borbi za plasman u Ligu prvaka u petoj minuti nadoknade kada je mrežu iza Allisona zatresao Wilock (90+5).

Liverpool je sada šesti na ljestvici sa 54 boda, jednim manje od četvrtog Chelseaja i petog West Ham Uniteda koji će igrati međusobno kasnije u subotu, a jednim više od sedmog Tottenhama. Newcastle je 15. sa 36 bodova, devet više od 18. Fulhama koji se nalazi u zoni ispadanja.