Gradski derbi

Liverpool s igračem više slomio Everton: Salah dvostruki strijelac

Liverpool je s 2:0 pobijedio Everton u 9. kolu Premierlige...

Mohamed Salah (Foto: Afp)

Nogometaši Liverpoola barem nakratko izbili su na vrh ljestvice engleskog prvenstva 2-0 (0-0) domaćom pobjedom protiv gradskog rivala Evertona u prvom susretu 9. kola.

Domaći su od 37. minute imali igrača više na terenu nakon što je zbog dva prestrogo dobijena žuta kartona isključen Young, a svoju dominaciju u drugom poluvremenu materijalizirali su tek iz kaznenog udarca u 75. minuti kojega je iskoristio Salah.

Prethodno je lopta pogodila u ruku Keanea u kaznenom prostoru gostiju. Konačni rezultat iz protunapada postavio je Salah svojim drugim golom u sedmoj minuti nadoknade.

Liverpool sada ima 20 bodova, kao i Tottenham te Arsenal, ali je na vrhu iako ima utakmicu više odigranu zbog najbolje razlike pogodaka. Everton je 16. sa sedam bodova.