Puno sreće za parižane

Liverpool razbio Zvezdu, PSG se jedva spasio: Napoli ostao bez velike pobjede

PSG je uz puno sreće izvukao bod na domaćem terenu.

Angel Di Maria (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Okršaj u skupini C Lige prvaka između PSG-a i Napolija na Parku prinčeva završio je 2:2. Napoli je vodio 1:0 i 2:1, no francuski prvak se izvukao, a izjednačujući pogodak PSG je zabio u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Gosti su odigrali sjajno prvo poluvrijeme nakon kojeg su vodili 1:0 i još jednom uzdrmali okvir gola. Napoli je prvi put opasno zaprijetio u 24. minuti kada je Dries Mertens pogodio vratnicu, a pet minuta kasnije Lorenzo Insigne je doveo goste u vodstvo nakon odlične asistencije Josea Callejona.

PSG je mogao izjednačiti u 38. minuti kada je Neymar sjajno uposlio Kyliana Mbapea, no mladi francuski napadač je loše pucao.

PSG je izjednačio više sretno nego spretno u 60. minuti. Thomas Meunier je ubacio s krila, a Mario Rui zatresao vlastitu mrežu. Napoli je u 77. minuti stigao do nove prednosti, a pogodak je postigao Mertens.

Kada se već činilo kako je Napoli osvojiti sva tri boda, Angel di Maria je izjednačio sjajnim pogotkom u rašlje. Marko Rog je za goste zaigrao u posljednjih pet minuta.

PSG je ovom utakmicom još jednom pokazao kako mu ne leže talijanski klubovi. Parižani su bez domaće pobjede protiv talijanskih klubova u zadnja četiri susreta, a od ukupno 18 susreta dobili su samo dva.

U drugom susretu iz skupine Liverpool je na Anfieldu rutinski pobijedio Crvenu zvezdu sa 4:0. Strijelci su bili Roberto Firmino (20), Mohamed Salah (45, 51-11m) i Sadio Mane (80). Salah je drugim pogotkom došao do brojke od 50 golova u dresu Liverpoola, za što mu je trebalo svega 65 utakmica.