Možda Liverpool i Juve protiv Dinama u Euroligi?

Liverpool, Juventus, Marseille neki su od europskih giganta koji su prerano završili natjecanje u Ligi prvaka, a za utjehu će igrati u Europskoj ligi...

Tko je najveće negativno iznenađenje ovogodišnje Lige prvaka? Odgovor nije težak. Peterostruki europski prvak Liverpool ovu sezonu sigurno neće pamtiti po dobrom. Pobjednici Lige prvaka 2005. i finalisti 2007. natjecanje po skupinama završili su tek na trećem mjestu, iza Fiorentine i Lyona. Uspjeli su tek dvaput pobijediti, i to mađarski Debrecen koji je skupinu završio bez boda.

Kada se Redsima pridodaju Juventus (2 naslova), Marseille (1) i Atletico Madrid (1) dolazimo do brojke od 9 naslova europskog prvaka. Svi ti klubovi kao trećeplasirani su morali utjehu potražiti u drugom najjačem europskom natjecanju.

No, pogled na imena klubova u Europskoj ligi ove sezone daju naslutiti da to natjecanje ove sezone neće kvalitetom mnogo odstupati od Lige prvaka. Naime, 1/16 finala Europske lige kolo prije kraja izborile su jake momčadi poput Valencije, Werdera, Šahtara, Ajaxa, Rome…Dodamo li njima Liverpool, Juventus i ostala gigantska razočaranja iz Lige prvaka ovogodišnja Europska liga sigurno će ponuditi mnogo sjajnih okršaja, definitivno najjačih koje je bivši Kup UEFA-e ikad vidio.

Dinamo će svoju priliku tražiti u poštenom odnosu Ajaxa u utakmici s Anderlechtom. Naravno, Modri će morati i pobijediti u posljednjem kolu Temišvar kako bi izborili toliko sanjano europsko proljeće u Europi. A onda, bude li sreće i kvalitete, ždrijeb bi mogao donijeti Juventus ili Liverpool. Mnogi pesimisti će reći nemogući scenarij, no Dinamo je već bio otpisan za ovu europsku sezonu, a sada je na korak do drugog mjesta.