Tottenham izgubio

Liverpool deklasirao Leeds: Redsi na tri boda od Manchester Cityja

Liverpool je deklasirao Leeds United sa 6:0 u 19. kolu Premier lige...

U odgođenom susretu 19. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je deklasirao Leeds United sa 6-0 približivši se vodećem Manchester Cityju na svega tri boda zaostatka.

Liverpool nije propustio priliku doći nadomak vodećeg Manchester Cityja, srušivši Leeds sa 6-0. "Redsi" su zabili po tri gola u svakom poluvremenu za uvjerljivo slavlje.

Po dva gola zabili su Mohamed Salah (15-11m, 35-11m) i Sadio Mane (80, 90), a po jednog Joel Matip (30) i Virgil van Dijk (90+3).

Liverpool, koji sada ima isti broj utakmica kao Manchester City, zaostaje samo tri boda uz 12 preostalih utakmica, uključujući izravan susret na Etihadu na početku travnja.

Nakon što je u proteklog vikenda srušio Manchester City sa 3-2, Tottenham je u odgođenom susretu 13. kola kiksao kod Burnleyja izgubivši sa 0-1.

Pogodak odluke zabio je Ben Mee u 71. minuti. Najbliže golu Spursi su bili u 47. minuti, no Harry Kane je pogodio gredu.

U trećem susretu večeri Crystal Palace je na gostovanju pobijedio Watford sa 4-1.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 63 boda, Liverpool ima 60, a treći je Chelsea sa 50 bodova.

REZULTATI:

Burnley - Tottenhm 1-0 (Mee 71)
Watford - Crystal Palace 1-4 (Sissoko 18 / Mateta 15, Gallagher 42, Zaha 85, 90)
Liverpool - Leeds United 6-0 (Salah 15-11m, 35-11m, Matip 30, Mane 80, Mane 90, Van Dijk 90+3)