Nakon što je Dinamo doživio težak poraz u 5. kolu Europske lige protiv Lillea (0:4), trener francuske momčadi Bruno Genesio na konferenciji za medije jasno je objasnio kako su Modri pali pod pritiskom — i doslovno i taktički.
Tri vijesti o kojima se priča
"Teško je donositi konačne zaključke na temelju samo jedne utakmice, ali s onim što smo napravili – mogu biti zadovoljan. Odmah od početka odlučili smo snažno pritisnuti njihove igrače i znali smo da im to stvara probleme. Ispalo je točno kako smo planirali", rekao je Genesio.
Presing koji je Dinamo slomio
Francuski stručnjak tvrdi da je njegova momčad od početka igrala s visokim intenzitetom, a rezultat takvog pristupa vidio se najviše u drugom dijelu utakmice.
"Nametnuli smo se s intenzitetom i vršili jak presing. Dinamovi igrači izgledali su potpuno iscrpljeno. Treći gol koji smo zabili bio je točka na ‘i’ – vidjelo se da su psihološki pali i da više nemaju snage za povratak", istaknuo je Genesio.
"Dinamo nije slab, ali večeras je imao problema"
Iako su Modri teško stradali, trener Lillea naglašava da protiv sebe nisu imali bezazlenu momčad.
"Ne bih rekao da smo igrali protiv slabog protivnika. Dinamo ima zanimljivih igrača, ali ova večerašnja izvedba pokazala je probleme u njihovoj igri", zaključio je Genesio.
Dinamo još ima šansu, ali više nema prostora za grešku
Lille se ovom pobjedom popeo na 11. mjesto s devet bodova i sada mu je cilj dohvatiti top 8 poziciju koja vodi direktno u osminu finala. S druge strane, Dinamo je na 23. mjestu sa sedam bodova, i još uvijek drži nadu za play-off, ali porazi od Celte i Lillea otvorili su ozbiljna pitanja o formi i fizičkoj pripremljenosti momčadi.
U sljedećem kolu Modri na Maksimiru dočekuju Betis, momčad koja ih zasigurno neće štedjeti. Ispit je težak, a prava na novi kiks – nema.