Nogometaši Lillea pobijedili su Liverpool s 1-0 na svom terenu u prvoj utakmici osmine finala Europa lige…

Nakon što je u ponedjeljak izgubio na gostovanju kod Wigana u Premiershipu, Liverpool je istim rezultatom poražen i u Lilleu. Iako je Lille imao terensku inicijativu većim dijelom susreta, Liverpool je imao bolje prilike, pogotovo u prvom poluvremenu. No, Lilleov vratar Landreau bio je izvrstan, odlično je zaustavljao udarce Babela, Gerradra i Torresa koji su u prvih 45 minuta imali izvrsne prilike.

Trenutak odluke zbio se u 84. minuti. Belgijski tinejdžer Eden Hazard, 19-godišnji krilni napadač Lillea i belgijske reprezentacije, izveo je slobodni udarac, dosta iskosa s lijeve strane. Na visoku loptu koju je ubacio nitko nije uspio reagirati, a vratar gostiju Reina ostao je ukopan na gol crti, te je samo pogledom ispratio kako se lopta zakoprcala u njegovoj mreži!

HSV je s 3:1 slavio nad Anderlechtom. Nijemci su probili Anderlechtov obrambeni zid u 23. minuti kada je lopta nakon dva odbijanja došla do Jorisa Mathijsena koji je bez poteškoća svladao Silvija Prota. I drugi je HSV-ov pogodak imao nizozemskog autora, a u njemu je sudjelovao i hrvatski reprezentativni napadač Mladen Petrić. On je u 40. minuti glavom spustio loptu Eljeru Eliji koji ju je gurnuo do sunarodnjaka Ruuda van Nistelrooya, a ovaj je uspješno zaključio akciju.

Anderlecht je na odmor ipak otišao s povoljnijim rezultatom za što može zahvaliti Jonathanu Legearu koji je u sudačkoj nadoknadi sjajno izveo slobodan udarac s otprilike 30 metara. To je 22-godišnjem veznjaku već šesti gol ove sezone u Europa ligi.

U nastavku je HSV uspio izboriti solidnu prednost uoči uzvrata pogotkom kapetana Davida Jarolima koji je u 76. minuti iz voleja zakucao u mrežu loptu koju je prethodno glavom iz kaznenog prostora izbio Guillaume Gillet. Mladen Petrić je ostao u igri svih 90. minuta, a u drugom se poluvremenu istaknuo s dva promašaja.

Rubin i Wolfsburg odigrali su u Kazanju 1-1. Domaćini su poveli u 29. minuti, kada je Ansaldi ubacio loptu u kazneni prostor Wolfsburga, Kabze ju je zahvatio glavom i prebacio do Christiana Noboe koji je također glavom bez poteškoća postigao pogodak iz velike blizine. Wolfsburg je do vrijednog pogotka za konačnih 1-1 stigao u 67. minuti. Strijelac je bio Zvjezdan Misimović, a proigrao ga je njegov suigrač iz reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko.

Lisabonski Sporting je u Madridu protiv domaćeg Atletica izborio veliki remi (0-0). Portugalci su, naime, utakmicu završili s devetoricom igrača, a bez prvog su ostali već u 31. minuti. Leandro Grimi je tada zaradio drugi žuti karton, a u 89. minuti ga je u preuranjenom odlasku u svlačionicu slijedio i Tonel koji je dobio izravan crveni karton.

Europa liga, prve utakmice osmine finala:
Lille – Liverpool 1-0 (Hazard 84)
Rubin – Wolfsburg 1-1 (Noboa 29 / Misimović 67)
HSV – Anderlecht 3-1 (Mathijsen 23, Van Nistelrooy 40, Jarolim 76 / Legear 45+1)
Atletico – Sporting 0-0