mbappe ispisao povijest!

Monaco preokretom stavio pritisak na PSG, Subašić sjajan!

Monaco se neočekivano na startu drugog poluvremena našao u zaostatku, no do kraja je u potpunosti preokrenuo rezultat.

Nogometaši Monaca svladali su Touolouse sa 3-1 u prvoj utakmici subotnjeg programa 35. kola francuskog prvenstva, iako je gostujuća momčad prva stigla do pogotka.

Postigao ga je Toivonen na početku drugog poluvremena, ali samo tri minute poslije Glik je izjednačio, a tada je proradio jedan od najboljih napada u Europi. Mbappe je donio Monacu prednost od 2-1 u 64. minuti, a pobjedu je potvrdio Lemar u 75. minuti.

Pogotkom za 2:1 Mbappe je postao najmlađi nogometaš u 21. stoljeću koji je uspio postići 15 golova u jednoj sezoni. Podsjetimo, samo mu je 18 godina i 129 dana.

Hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić ponovno se u nekoliko navrata iskazao obranama kada su gosti zaprijetili.

Monaco je opet tri boda ispred PSG-a s istim brojem utakmica. Parižani se u nedjelju ponovno mogu izjednačiti, ako pobijede na gostovanju Nici.