Nedjeljna gostovanja

Lyon novi lider Ligue 1, ali trojac koji ga prati ima utakmicu manje

Lavovima je put do pobjede olakšala glupost gostujućeg veznjaka Adriena Thomassona koji je već u 14. minuti zaradio crveni karton.

Nogometaši Lyona ponovo su preuzeli vrh ljestvice francuskog prvenstva nakon što su u susretu 24. kola pobijedili Strasbourg sa 3:0.

Lavovima je put do pobjede olakšala glupost gostujućeg veznjaka Adriena Thomassona koji je već u 14. minuti zaradio crveni karton. Thomasson je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Thiagom Mendesom, a nekoliko sekundi kasnije i drugi zbog prigovora sucu Amauryju Delerueu.

Lyon je ostatak utakmice odradio rutinski i golovima Memphisa Depaya (20, 68) i Karla Toka Ekambija (30) stigao do nove pobjede.

U ranije odigranom susretu Lorient je golom Abergela u 53. minuti pobijedio Reims sa 1:0.

S nova tri boda Lyon se probio na vrh ljestvice Le Championnata i sada vodi sa 52 boda. Lille je drugi s bodom manje i utakmicom manje, dok je PSG na trećem mjestu ima 48 bodova i susret manje. Četvrtoplasirani je Monaco na čijoj je klupi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač.

U nedjeljnim susretima Monaco je gost Nimesa, Lille ide u Nantes, a PSG u Marseille.