Pogodio nakon kornera

Hrvatski reprezentativac strijelac u zanimljivom dvoboju u Francuskoj

Hatem Ben Arfa je u 30. minuti ubacio iz kornera, a Bašić nogom zabio za 1:1.

Nogometaši Lillea barem privremeno su preuzeli vrh ljestvice francuskog prvenstva nakon što su u susretu 14. kola pobijedili Bordeaux sa 2:1, a pogodak za goste zabio je hrvatski nogometaš Toma Bašić.

Lille je ovom pobjedom skočio na prvo mjesto ljestvice Le Championnata sa 29 bodova, bod više od PSG-a ima zaostali susret s Lyonom.

Domaćin je poveo u 17. minutui golom Jonathana Davida, a u 30. minuti izjednačio je Bašić. Hatem Ben Arfa je ubacio iz kornera, a Bašić nogom zabio za 1:1. No u posljednjim trenucima prvog dijela Jose Fonte je doveo Lille u novo vodstvo.

Domagoj Bradarić nije nastupio za Lille zbog žutih kartona, dok je Bašić za goste igrao do 63. minute.

Rennes napokon nekog pobijedio

U ranije odigranom susretu Rennes je na gostovanju pobijedio Nicu sa 1:0 prekinuvši crni niz, dok je Nica nastavila lošu seriju rezultata.

Pogodak odluke zabio je Niang u 28. minuti.

Za Rennes je to bila prva pobjeda u zadnjih devet susreta u svim natjecanjima, dok je Nica bez pobjede osam susreta.

Tri boda dohvatio je i Lorient porazivši Nimes sa 3:0, dok je Brest pobijedio Reims sa 2:1. Nantes je remizirao 1:1 protiv Dijona, dok su Strasbourg i Metz odigrali 2:2.