Jako blizu PSG-a

Kovačev Monaco gazi sve redom: Deklasirali suparnika za lijepi skok na ljestvici

Prije ovog kola klub iz Kneževine bio je na šestoj poziciji, a sad su već treći, sa samo dva boda zaostatka za liderom PSG-om.

Nogometaši Monaca, koje vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, ostvarili su i četvrtu uzastopnu pobjedu nakon što su u susretu 12. kola Le Championnata pobijedili Nimes sa 3:0.

Golove za momčad iz Kneževine zabili su Diop (19), Martins (75) i Volland (77), a gosti su od 69. minute igrali bez isključenog Lucasa Deauxa.

Identičnu pobjedu ostvario je i Lyon protiv Reimsa. Junak pobjede Lavova bio je Karl Toko Ekambi koji je postigao prvi, a potom asistirao za iduća dva gola domaćina.

Kamerunski napadač je zabio za 1:0 u 22. minuti, u 49. je asistirao Bruni Guimaraesu za 2:0. da bi Moussa Dembele na Ekambijevo dodavanje u 66. minuti zabio za konačnih 3-0.

Lyonov put prema pobjedi olakšalo je isključenje Moreta Cassame u 32. minuti.

Angers je na gostovanju pobijedio Lens sa 3:1, a Mateo Pavlović nije nastupio za goste.