Nastavak krize Kraljevskog kluba

Katastrofa Reala na Wembleyju: Sjajni Tottenham pregazio prvaka Europe!

Tottenham je na Wembleyju upisao prvu pobjedu ikad protiv Kraljevskog kluba i osigurao osminu finala.

Tottenham je u susretu četvrtog kola skupine H u Londonu deklasirao europskog prvaka Real Madrida 3:1.

Tottenham je odigrao fantastičnu utakmicu i razbio blijedi i nevidljivi Real. Bio je to njihov šesti međusobni susret i prva pobjeda londonskog kluba nakon tri poraza i dva remija.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Dele Alli (27, 56), među strijelce se upisao i Christian Eriksen (65), dok je pogodak za goste zabio Cristiano Ronaldo u 80. minuti.

Engleski sastav je poveo u 27. minuti nakon fantastične akcije koju je pogotkom okrunio Alli. Winks je sjajno prebacio loptu na krilo gdje je Trippier iz prve ubacio pred gol, a Alli zabio za vodstvo domaćina. U 41. minuti Tottenham je mogao povećati vodstvo, no Harry Kane je promašio zicer.

Tottenham osigurao osminu finala, novi kiks Borussije

U 58. minuti nastala je ludnica na Wembleyju nakon što je Alli zabio svoj drugi pogodak. Potop Kraljevskog kluba nastavio se u 65. minuti kada je Eriksen nakon Kaneove asistencije izbio sam ispred Kike Casille i rutinski zabio za 3:0. Real je smanjio u 80. minuti golom Cristiana Ronalda. Luka Modrić je igrao do 81. minute, dok Mateo Kovačić nije bio u krugu kandidata zbog ozljede.

U drugom susretu iz ove skupine Borussia Dortmund je još jednom razočarala odigravši 1:1 protiv APOEL-a baš kao i u prošlom kolu. Borussija je povela u 29. minuti preko Raphaela Guerreira, no u 51. minuti je Pote izjednačio.

Trenutačno na ljestvici vodi Tottenham sa 10 bodova, Real Madrid ima sedam, a Borussija i APOEL imaju po dva boda. Tottenham je ovom pobjedom osigurao osminu finala, kao i još jedan engleski predstavnik Manchester City koji je s 4:2 pobijedio u Napulju.

Bešiktaš blizu osmine finala

U skupini G Bešiktaš i Monaco su odigrali 1:1, dok je Porto pobijedio RB Leipzig 3:1.

Bešiktaš je mogao pobjedom osigurati plasman u osminu finala, no i s jednim bodom Turci su korak do europskog proljeća. Za Monaco je remi ravan porazu jer nakon četiri kola francuski prvak ima samo dva boda.

Za Monaco je branio hrvatski reprezentativac Danijel Subašić, dok je kod domaćina Matej Mitrović ušao u igru u 75. minuti.

U drugom susretu Porto je pobijedio RB Leipzig 3:1. Porto je poveo u 13. minuti golom Hectora Herrere, no u 48. minuti je izjednačio Timo Werner i to tri minute nakon što je ušao u igru. Domaćin je do nove prednosti stigao u 62. minuti golom Danila, a pobjedu domaćina potvrdio je Perreira u sudčkoj nadoknadi.

Na ljestvici vodi Bešiktaš s 10 bodova, Porto ima šest, RB Leipzig četiri boda, a Monaco je posljednji s dva boda.

Rezultati 4. kola Lige prvaka (srijeda):

Skupina E
Liverpool – Maribor 2:0 (Salah 49, Emre Can 64, Sturridge 90+1)
Sevilla - Spartak Moskva 2:1 (Lenglet 30, Banega 59 / Ze Luis 78)

Skupina F
Napoli - Manchester City 2:4 (Insigne 21, Jorginho 62 / Otamedni 34, Stones 48, Aguero 69, Sterling 92)
Šahtar – Feyenoord 3:1 (Ferreyra 14, Marlos 17, 68 / Jorgensen 12)