Tri boda u gostima

Modrić jedan od najboljih u novoj pobjedi Reala: Hrvatski kapetan odigrao svih 90 minuta

Real Madrid je upisao važna tri boda i sve su bliže plasmanu u nokaut fazu Lige prvaka.

Modrić u akciji protiv Brage (Foto: Afp)

U trećem kolu skupine C Lige prvaka na jednom od najneobičnijih stadiona u Europi Real Madrid je svladao Bragu (1:2).

Luka Modrić je dobio svih 90 minuta i bio je jedan od najboljih u redovima madridske momčadi. Prema SofaScoreu dobio je ocjenu 7,7, a samo su dva igrača Real dobila bolju ocjenu - Camavinga (7,9) i Bellingham (8,1).

Nakon brazilske kombinacije Real je poveo već u 16. minuti. Vinicius Junior je asistirao, a strijelac je bio Rodrygo. Domaći sastav nije bio posebno impresioniran uglednim suparnikom te je igrao hrabro i napadački.

Dominik Livaković VIDEO Suparnik se hvata za glavu, a komentator urla: Pogledajte sjajnu Livakovićevu obranu divider

Nizale su se šanse na obje strane, no u takvom ritmu opet se zatresla domaća mreža. U 61. minuti opet je asistent bio Vinicius, a strijelac za 2:0 odlični Jude Bellingham.

Upornost i razigranost Brage se isplatila u 63. minuti kada je Alvaro Djalo smanjio na 1:2. Nakon toga se Real povukao i domaćin je svim silama pokušao doći do izjednačenja, ali nije uspio.

U toj skupini C je novu pobjedu upisao Napoli koji je s minimalnih 1-0 slavio kod Union Berlina. Gol odluke dao je Raspadori nakon asistencije Kvarackelie u 65. minuti. Za domaćina nije konkurirao hrvatski reprezentativac Josip Juranović zbog ozljede.

Vodeći Real ima devet bodova, Napoli je na šest, Braga na tri, dok su posljednji Berlinčani i dalje bez bodova.