Uspjeli izjednačiti

PSV se spasio poraza protiv Borussije, odluka o četvrtfinalistu pada u Dortmundu

PSV je ostao neporažen u posljednjih šest utakmica u Ligi prvaka izjednačivši tako svoj rekord od šest susreta bez poraza između listopada 1997. i rujna 1998.

PSV - Borussia Dortmund (Foto: Afp)

U drugom susretu večeri PSV i Borussia Dortmund su remizirali 1:1.

PSV-u je ovo bila prva utakmica u nokaut fazi Lige prvaka od sezone 2015./16. kada su ispali u osmini finala od Atletico Madrida.

Jedine prethodne međusobne utakmice ovih klubova bile su u grupnoj fazi Lige prvaka 2002./03. Dortmund je slavio sa 3:1 u Eindhovenu, dok je uzvrat u Njemačkoj završio sa 1:1.

Mats Hummels Legendarni Nijemac bijesan na Bebekovu odluku iz VAR sobe: "Kakva smijurija od penala!" divider

Domaćin je bolje ušao u susret, a prvu zanimljivu situaciju vidjeli smo u 16. minuti kada je Malik Tillman ucao, ali preko gola. Sredinom prvog dijela Borussija se probudila i praktički iz prve prave prilike njemački sastav je poveo u 24. minuti.

Marcel Sabitzer je uposlio Donyella Malena koji je primio loptu u šesnastercu i malo iskosa pucao po golu. Lopta je pogodila Sergina Desta i malo promijenila smjer završivši ispod grede Waltera Beniteza. Nizozemski napadač nije slavio pogodak jer je u Borussiju došao upravo iz PSV-a čiji je dres nosio tri sezone.

Domaćin je mogao izjednačiti u 37. minuti, Johan Bakayoko je bio u izglednoj situaciji, ali je loše pucao. PSV je ipak izjednačio u 56. minuti golom Luuka de Jonga iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Mats Hummels oborivši Tillmana.

Gosti su u 72. minuti mogli do nove prednosti, no Walter Benitez je obranio udarac Mariusa Wolfa. Devet minuta kasnije opasno je na drugoj strani zaprijetio i Dest, ali je Borussijin vratar bio spreman i do kraja susreta više nije bilo golova.

Prati nas na Instagramu!
Prvi tenisač svijeta, Talijan Jannik Sinner, povukao se s Olimpijskih igara u Parizu zbog upale krajnika.  Zbog bolesti i visoke temperature prvo je odgodio put u Pariz, međutim kako se njegovo stanje nije popravilo, otkazao je nastup na olimpijskom turniru koji počinje u subotu. 😕

Sinnerovo povlačenje znači da će drugi tenisač svijeta Novak Đoković biti prvi nositelj u pojedinačnom ždrijebu za muškarce. Đokoviću tako glavni konkurent na putu do jedinog trofeja koji mu nedostaje, ostaje Carlos Alcaraz. 🎾

📸: AFP
Gennaro Gattuso najavio je utakmicu Hajduka i HB Torshavna u sklopu 2. pretkola Konferencijske lige na Poljudu.

Talijanski trener otkrio je hoće li Ivan Rakitić konkurirati za sljedeći dvoboj, a kada je dobio pitanje o pojačanjima, osvrnuo se na problem infrastrukture. ⚽️⚪️
"Imamo timove za razminiravanje, imamo timove pasa. Postoje sustavi protiv bespilotnih letjelica, radari i ronioci koji patroliraju rijekom Seinom", otkrili su iz francuske policije.

Također, uspostavljena je i vojna suradnja između Francuske i Ujedinjenog Kraljevstva u tehnologiji protiv bespilotnih letjelica, posebno tijekom ceremonije otvaranja na Seini.

Osim toga, francuska policija uhitila je ruskog državljanina zbog sumnje da je planirao djela destabilizacije tijekom Olimpijskih igara.

📸: AFP
Desetak dana prošlo je od poraza Donne Vekić u polufinalu Wimbledona, meča u kojem su je doslovno dva poena dijelila od finala najvećeg svjetskog turnira.

Donna je nakon svega odmorila na Jadranu te je sada, iako je Wimbledon i dalje na pameti, spremna za olimpijsku medalju: "Nisu se dojmovi još slegnuli, ali na putu je prema tome. Uspjela sam se odmoriti par dana i krenula sam s pripremama za Pariz. U tenisu nikad nema kraja." 💪