sedmica Liverpoola!

Tottenham izdržao sve napade Reala i uzeo bod iz Madrida!

Nogometaši Reala i Tottenhama podijelili su plijen u Madridu u susretu 3. kola skupine H Lige prvaka.

Tottenham je održao obećanje i došao se u Madrid nadigravati s europskim prvakom Realom u susretu 3. kola Lige prvaka. Takav pristup donio je momčadi Mauricia Pochettina bod, a mogao je i sva tri da su Kane i Eriksen u bili malo precizniji u završnici utakmice. Utakmica je završila rezultatom 1:1.

REAL MADRID - TOTTENHAM 1:1

Gosti su poveli u 28. minuti nakon autogola Varanea, a izjednačio je Cristiano Ronaldo u 43. minuti iz kaznenog udarca. U nastavku susreta bilo je niz prilika na obje strane, no bila je to večer vratara Keylora Navasa i Huga Llorisa.

Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real, dok se Mateo Kovačić još nije oporavio od ozljede i nije nastupio za 'Kraljevski klub'. Zanimljivo, bio je to peti međusobni susret Reala i Tottenhama i prvi pogodak kojeg je engleski sastav zabio 'Los Blancosima'.

U drugom susretu iz H skupine Borussia Dortmund je u Nikoziji odigrala tek 1:1 protiv APOEL-a i sve je dalje od plasmana u drugi krug natjecanja. Domaćin je poveo u 62. minuti golom Potea, a izjednačio je pet minuta kasnije Sokratis Papastathopoulos.

Na ljestvici vode Real Madrid i Tottenham sa po sedam bodova, dok Borussia Dortmund i APOEL imaju po bod.

U skupini F Manchester City je slavio protiv Napolija s 2:1 i sada uvjerljivo vodi na ljestvici nakon tri kola. Sterling i Gabriel Jesus bili su strijelci za momčad Pepa Guardiole, dok je jedini pogodak za goste zabio Diawara s bijele točke. Bio je to drugi dosuđeni jedanaesterac za Napoli, a prvi je promašio Mertens.

MANCHESTER CITY - NAPOLI 2:1

U drugom susretu Šahtar je slavio u gostima kod prvaka Nizozemske Feyenoorda s 2:1. Bernardo je svojim pogocima kreirao preokret, kojim je ukrajinski sastav zasjeo na drugo mjesto ljestvice, s tri boda više od Napolija.

U skupini G Bešiktaš je upisao i treću pobjedu u skupini nakon što je s 2:1 slavio kod lanjskog polufinaliste Monaca. Falcao je doveo francuski sastav u vodstvo, no potom je Tosun s dva pogotka preokrenuo rezultat u korist turskog prvaka.

MONACO - BEŠIKTAŠ 1:2

Bešiktaš ima maksimalnih devet bodova, pet više od drugoplasiranog RB Leipziga, koji je s 3:2 slavio protiv Porta pred svojim navijačima. Svih pet pogodaka palo je u prvom dijelu, čak tri u posljednjih sedam minuta prvog poluvremena.

Liverpool je u skupini E oborio vlastiti rekord po broju postignutih pogodaka u jednoj utakmici Lige prvaka! Čak sedam golova postigli su momci Jurgena Kloppa slabašnom Mariboru. Salah i Firmino zabili su po dva pogotka, a Coutinho, Oxlade-Chamberlain i Alexander-Arnold po jedan.

MARIBOR - LIVERPOOL 0:7

U isto j je skupini iznenađenje priredio moskovski Spartak našeg Marija Pašalića, koji je s visokih 5:1 slavio protiv Seville. Quincy Promes zabio je dva i asistirao kod dva pogotka. Pašalić je igrao od 68. minute.

Ljesticu predvode Liverpool i Spartak sa po pet bodova.

Rezultati susreta 3. kola Lige prvaka:

SKUPINA E

MARIBOR - LIVERPOOL 0-7 (Firmino 4, 54, Coutinho 13, Salah 20, 40, Oxlade-Chamberlain 84, Arnold 90)

SPARTAK MOSKVA-SEVILLA 5-1 (Promes 18,90, Melgarejo 58, Glušakov 67, Luiz Adriano 74/Kjaer 33)

1 Liverpool 3 1 2 0 10 3 5
2 Spartak Moskva 3 1 2 0 7 3 5
-------------------------
3 Sevilla 3 1 1 1 6 7 4
4 Maribor 3 0 1 2 1 11 1

SKUPINA F

FEYENOORD - ŠAHTAR 1-2 (Berghuis 8/Bernard 25, 54)

MANCHESTER CITY -NAPOLI 2-1 (Sterling 9, Jesus 13/Diawara 73pen). Promašeni penal: Mertens (Nap, 38)

1 Manchester City 3 3 0 0 8 1 9
2 Šahtar 3 2 0 1 4 4 6
3 Napoli 3 1 0 2 5 5 3
4 Feyenoord 3 0 0 3 2 9 0

SKUPINA G

MONACO - BEŠIKTAŠ 1-2 (Falcao 30/Tosun 34, 55)

RB LEIPZIG - PORTO 3-2 (Orban 8, Forsberg 38, Augustin 40/Aboubakar 18, Marcano 44)