Furija i Elf minimalno

Španjolci i Nijemci slavili, Crna Gora zasad stopostotna u Ligi nacija

Španjolsko - švicarski ogled na stadionu Alfredo Di Stefano odlučio je pogodak Mikela Oyarzabala u 14. minuti.

Nogometne reprezentacije Španjolske i Njemačke upisale su pobjede u susretima trećeg kola skupine 4 elitnog razreda Lige nacija.

Furija je u Madridu pobijedila Švicarsku sa 1:0, dok je Elf u Kijevu porazio Ukrajinu sa 2:1.

U drugom susretu Njemačka je povela 2:0 golovima Matthiasa Gintera (20) i Leona Goretzke (49). Drugi gol gostima je poklonio vratar Georgi Buščan kojem je lopta ispala iz ruke točno Goretzki na glavu.

Ruslan Malinovski je smanjio iz kaznenog udarca u 77. minuti.

Zanimljivo, bila je to tek prva pobjeda Njemačke u ovom natjecanju. U prvom izdanju Lige nacija, Njemačka je upisala dva remija i dva poraza, a ove sezone je ušla u natjecanje s dva remija.

Španjolska vodi na ljestvici sa sedam bodova, Njemačka ima pet, Ukrajina tri, a na začelju je Švicarska s jednim bodom.

Crna Gora do devet bodova bez primljenog pogotka

U skupini 1 Lige C Crna Gora je pobijedila Azerbajdžan sa 2:0 upisavši i treću pobjedu.

Golove za domaćine zabili su Jovetić (9) i Ivanović (71).

U drugom susretu iz skupine Luksemburg je s dva gola Sinanija (12, 26) porazio Cipar.

Na ljestvici vodi Crna Gora s devet bodova ispred Luksemburga koji ima šest bodova.