Jako dobra reprezentacija

Danska čeka Hrvatsku kao prva u skupini: Eriksen i društvo slavili u Beču

Utakmica Austrija - Danska dugo je kasnila zbog nedostatka električne energije na stadionu Ernst Happel u Beču.

Austrija - Danska (Foto: gol.hr)

Nakon utakmice Hrvatska - Francuska, odigran je i drugi susret skupine A1 Lige nacija.

Dvoboj između Austrije i Danske trebao je početi u isto vrijeme kad i ovaj na Poljudu, međutim zbog prekida opskrbe električnom energijom na stadionu Ernst Happel u Beču, početak je odgođen za više od sat vremena.

Utakmica je uspješno privedena kraju, sva tri boda uzeli su gosti, rezultat je bio 1:2.

Danci su u 26. minuti poveli preko Pierrea-Emilea Hojbjerga, veznjaka Tottenhama koji je matirao austrijskog čuvara mreže.

Sredinom nastavka Austrijanci dolaze do poravnanja, strijelac je bio Xaver Schlager.

Na ulasku u posljednjih 10 minuta bilo je 1:1 i činilo se susret ide prema podjeli bodova, ali onda je u 84. Jens Stryger Larsen pogodio za novo vodstvo i, kako se ispostavilo, pobjedu Danaca.

Danska u gostima pobijedila i Francusku i Austriju

Polufinalisti prošlogodišnjeg Europskog prvenstva tako su na impresivan način krenuli u ovogodišnje izdanje Lige nacija, sa šest bodova u prva dva kola u kojima su u oba navrata bili gosti. Nakon što su preokrenuli vodstvo Francuza, sada su identičnim rezultatom slavili i u Austriji, najavivši da hrvatsku reprezentaciju čeka nesumnjivo težak zadatak.

Podsjećamo, Danska i Hrvatska igraju u petak uz izravni prijenos na Novoj TV i gol.hr-u.