united rutinski dalje

Manchester City nakon drame izbacio drugoligaša, Arsenal preokretom!

Odigrano je šest utakmica osmine finala engleskog Liga kupa u kojima smo zamalo svjedočili velikim iznenađenjima.

Odigrano je šest utakmica osmine finala engleskog Liga kupa. Od Premierligaša ispali su Crystal Palace i Swansea City, a teškom mukom su prošli Manchester City i Arsenal.

Najbliže porazu bio je Arsenal koji je do 85. minute gubio 1:0, a onda je džoker s klupe Arsenea Wengera riješio utakmicu. Svega 30 sekundi nakon što je ušao u igru, 18-godišnji Edward Nketiah bio je na pravom mjestu u pravo vrijeme. Prebačenu loptu glavom nogom je proslijedio u mrežu s metra udaljenosti.

U šestoj minuti sudačke nadoknade isti je igrač nakon kornera najviše skočio, iako ima svega 175cm, i zabio glavom za konačnih 2:1. Arsenal je igrao u šarenom sastavu, pa su tako najveće zvijezde kluba ostale bez nastupa.

Cityju Pepa Guardiole trebali su jedanaesterci da izbace drugoligaša Wolverhampton. Rezultat je nakon 120 minuta bio 0:0, iako je katalonski stručnjak na travnjak od prve minute poslao Aguera, Sterlinga, Gabriela Jesusa i Bernarda Silvu.

City je u četvrtfinale odveo vratar Claudio Bravo, koji je obranio dva jedanaesterca.

Manchester United izborio je četvrtfinale preko Swanseaja, gostujućom 2:0 pobjedom. Oba pogotka postigao je Jesse Lingard. Leicester City preokretom je slavio protiv Leedsa s 3:1, Bournemouth je istim rezultatom slavio protiv Middlesbrougha, a najveće iznenađenje priredio je Bristol City koji je s 4:1 pobijedio Crystal Palace.

Danas su na rasporedu utakmice Chelsea - Everton i Tottenham - West Ham.

Rezultati osmine finala engleskog Liga kupa:

Manchester City - Wolverhampton Wanderers (II) 4-1 nakon penala (nakon 90 minuta i produžetaka bilo je 0-0)

Arsenal - Norwich City (II) 2-1 nakon produžetaka (1-1 nakon 90 minuta)

Bournemouth - Middlesbrough (II) 3-1

Bristol City (II) - Crystal Palace 4-1

Leicester City - Leeds United (II) 3-1

Swansea City - Manchester United 0-2