poljska samba

Lewandowski izveo potez o kojem se priča: Čarolija u maniri najvećih majstora

Sjajan potez odigrao je poljski velemajstor,

Robert Lewandowski (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Poljska je na startu kvalifikacija za Euro 2020. s minimalnih 1:0 pobijedila Austriju golom Krzystofa Piateka u 68. minuti.

Milanov topnik dio je jedne od najjačih napadačkih linija reprezentativnog nogometa – uz Milanova topnika, tu su još Napolijev Arkadiusz Milik i zvijezda Bayerna Robert Lewandowski.

A upravo je potonji izveo potez utakmice u 15. minuti. Odigrao je dupli pas s Piotrom Zielinskim, koji mu nije najbolje dodao loptu, pa je Lewandowski morao improvizirati – majstorski je smirio loptu vanjskim dijelom kopačke i proslijedio je dalje lijepim no look dodavanjem.

Njegovi suigrači nisu iskoristili situaciju, ali potez Lewandowskog svejedno se brzo proširio svijetom nogometa. Majstoriju poljskog velemajstora pogledajte OVDJE.

Analiza pobjede karaktera: Tko je oduševio, a tko podbacio; najveći problem i postava za Mađarsku Andrej Kramarić (Foto: AFP) Zlatko Dalić (Foto: GOL.hr) Slavlje Hrvatske (Foto: AFP)