Nahvalio mladog Amerikanca

Leko: ''Ostvarili smo dvije najteže pobjede, idemo se proveseliti, ali sutra se već primamo posla''

Ivan Leko komentirao je slavlje Hajduka u Jadranskom derbiju.

Ivan Leko slavi pogodak (Foto: Ivo Cagalj/PIXSELL)

Hajduku je pripao Jadranski derbi, slavili su Bijeli na Poljudu 1:0 protiv Rijeke u sklopu 2. kola SuperSport HNL-a.

Trener Bijelih Ivan Leko nije skrivao oduševljenje nakon slavlja:

''Bitna pobjede, dvije natježe pobjede, uzeli smo šest od šest bodova. Bili smo puno bolji danas, Ostavili smo Rijeku praktički bez velike šanse. Dominirali smo, bili smo strpljivi, imali smo par situacija. Jako sam zadovoljan, htjeli smo odigrati na rezultat, imali smo veliko srce, ali i glavu. Svaka čast momcima, bitna pobjeda, idemo se proveselit, ali sutra nas već čeka puno posla, želimo rasti i biti bolji svaki dan'', rekao je Leko, pa dodao:

ZTE igra s Osijekom u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu Poraz ZTE-a na startu mađarskog prvenstva divider

''Oni su nas u početku iznenadili, adaptirali su se kao i prošli put, stavili pet igrača u obranu i oprijedjelili se za nisku obranu i kontre. Trebalo nam je malo vremena da nađemo gdje su prostori, ali kad smo našli, pogotovo u drugom poluvremenu, baš smo izdominirali jednu ekipu koju je teško dobiti. Mislili smo da će Rijeka igrati svoje, mi svoje, nismo očekivali adaptaciju, na kraju sam sretan što su momci dobro reagirali. Potrefilo nas je, kažem, hrabre sreća prati, treba ju i zaslužiti'', rekao je za MaxSport.

Odjidja-Ofoe i Moufi su u prvih 11 bili danas, dobili su prednost pred Benrahouom i Sigurom.

''Mi znamo da nisu spremni, ali radi se o prava dva igrača. Bilo je kockanje s naše strane, ipak se u ovakvim utakmicama vidi tko je pravi igrač. Idemo 60, 70 minuta, koliko mogu. Vadis je drugačiji igrač od Benrahoua, moramo još puno raditi, prilagođavati se, ali dobro je da nas hoće rezultat.''

Torcida na Poljudu Do početka utakmice Hajduk - Rijeka privedeno devet navijača divider

Pukštasev drugi pogodak, presudio je dva derbija u tako kratkom razmaku.

''Momak je fenomenalan, moderan, box to box igrač. Ima sve da postane kao gospodin Gudelj, zaista ne znaš gdje je bolji, je li to u obrani, u pressingu. Kad si pošten i tako radiš i toliku volju imaš, evo dva puta je presudio s 18 godina, nemojmo zaboraviti. Baš mi je drago radi njega'', pohvalio je svog veznjaka.

Čeka vas Konferencijska liga.

''Šteta što nam je koeficijent takav da moramo izbaciti dvije dobre ekipe da dođemo do grupne faze. Imati ćemo šanse protiv svih, imamo 10 dana da se dobro pripremimo, falit će nam koja utakmica, ali dobro ćemo se pripremiti'', zaključio je Leko.