Sjajna utakmica

Leipzig iznenadio Borussiju u Dortmundu

Leipzig je na gostovanju pobijedio Borussiju Dortmund 3:2 u 8. kolu Bundeslige...

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 8. kola Bundeslige vodeća Borussia Dortmund je na svom stadionu protiv Leipziga izgubila sa 2-3.

Borussia je povela već u 4. minuti preko Aubameyanga, ali ubrzo je uslijedio preokret. Golovima Marcela Sabitzera (10) i Yussufa Poulsena (25) gosti su otišli na odmor sa prednošću 2-1. U 48. minuti novi šok za Borussiju, Sokratis Papastathopoulos je skrivio penal i zaradio crveni karton. Kazneni udarac sigurno je realizirao Jean-Kevin Augustin (49).

U 56. minuti omjer snaga na terenu se izjednačio, jer je isključen igrač Leipziga Stefan Ilsanker. Ubrzo, u 64. minuti, iz penala je Aubameyang smanjio na 2-3. Do kraja utakmice Borussia je žestoko napadala i stvorilo nekoliko prigoda, ali realizacija i dalje ostaje najveća boljka kluba iz Dortmunda.

Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi Niko Kovač, u subotu je u gostima kod Hannovera slavio sa 2-1, a pobjedu Eintrachtu donio je hrvatski napadač Ante Rebić.

Eintracht je poveo golom Sébastiana Hallera u 10. minuti. No, do poluvremena je Hannover uspio izjednačiti, a strijelac je bio Salif Sane u 36. minuti. I kad se očekivao kraj susreta, u 89. minuti Rebić je udarcem iz daljine pogodio za pobjedu Eintrachta.

Kramarićev Hoffenheim je dva puta vodio protiv Augsburga, ali je na kraju završilo 2-2, a tragičar je bio stoper domaćina Kevin Vogt, koji je u 89. minuti postigao autogol.

Andrej Kramarić, koji je u ponedjeljak sa dva pogotka donio hrvatskoj reprezentaciji dodatne kvalifikacije za SP 2018., bio je raspoložen za igru i protiv Augsburga. U 48. minuti njegov udarac obranio je vratar, a u 67. pokušaj glavom otišao je preko grede. I u 73. minuti, kada je pucao iz slobodnog udarca, lopta opet odlazi preko gola.

Posljednji pokušaj na utakmici Kramarić je imao u sudačkoj nadoknadi (90+3), također iz slobodnog udarca. No, lopta je prošla tik uz desnu vratnicu.

Nakon smjene trenera Bayern je na Allianz Areni "razbio" Freiburg sa 5-0, a sve je počelo autogolom Juliana Schustera u 8. minuti. U strijelce su se još upisali i Kingsley Coman (42), Thiago Alcántara (63), Robert Lewandowski (75) te Joshua Kimmich (90+3).