Strašan niz Monaca

Niko Kovač ne posustaje: Upisao petu pobjedu u nizu i napada titulu

U 34. kolu francuskog prvenstva Monaco je upisao pobjedu za drugom mjesto na tablici.

Nogometaši Monaca, koje predvodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, ostali su u igri za naslov prvaka nakon što su u susretu 34. kola na gostovanju pobijedili Angers sa 1:0 i barem privremeno skočili na drugo mjesto Le Championnata.

Pogodak odluke zabio je Wissam Ben Yedder u 79. minuti utakmice. Za domaći sastav je do 82. minute igrao Mateo Pavlović.

Monaco ima nevjerojatnu gol razliku

Bila je to peta uzastopna pobjeda momčadi iz Kneževine uz razliku pogodaka 15-0.

Monaco se ovom pobjedom probio na drugo mjesto na ljestvici sa 71 bodom, tek bodom manje od lidera PSG-a.

No večeras se promijenilo stanje na ljestvici jer je Lille upisao pobjedu na gostovanju kod Lyona s 3:2. Premda je gubio 2:0, Lille je stigao do važnih bodova nevjerojatnim preokretom, a tvorac preokreta bio je Burak Yilmaz koji je postigao dva gola uz asistenciju.

Teški poraz Bordeauxa

U ranije odigranom susretu Lorient je pobijedio Bordeaux sa 4:1, a za goste je do 83. minute igrao hrvatski nogometaš Toma Bašić.

Junak utakmice bio je trostruki strijelac Teremas Moffi, a pogodak za domaćine zabio je i Yoane Wissa

gol expired Dinamo izdominirao i pobijedio Hajduk na krilima Petkovića: Modri pobjegli Osijeku! divider

Issouf Sissokho je u 83. tek ublažio poraz Bordeauxa. Bašić je započeo susret u početnom sastavu Bordeauxa, a igrao je do 83. minute.

Nakon petog uzastopnog poraza, te čak jedanaestog u posljednjih 13 kola, Bordeaux je sve bliže zoni ispadanja. Četiri kola prije kraja sezone "Girordinci" imaju samo četiri boda više od zone ispadanja.

Uvjerljivu pobjedu upisao je i Rennes porazivši "fenjeraša" Dijon sa 5:1, dok je Nica slavila protiv Montpelliera sa 3:1.