čeka se veliki derbi

Lazio nastavio ludi niz bez poraza i preuzeo vodstvo na ljestvici

Lazio je vodeći u Italiji nakon odgode velikog derbija.

Nogometaši Lazija preuzeli su vodstvo na ljestvici talijanskog prvenstva nakon što su u susretu 26. kola pobijedili Bolognu s 2:0.

Rimljani sada vode na ljestvici sa 62 boda, dva više od Juventusa na drugom mjestu, dok je treći Inter sa 54 boda. No, Juve i Inter imaju po utakmicu manje.

"Nebesko-plavi su sav posao obavili u prvom dijelu postigavši oba gola. Luis Alberto je u 18. minuti zabio za 1:0, a samo tri minute kasnije Joaquin Correa je zabio za 2:0.

gol expired Remi Hajduka i Osijeka: Splićani bili bliže pobjedi, vratnica spasila Osijek divider

Zanimljivo, Bologna je tijekom susreta zabila dva gola, no oba su poništena zbog zaleđa nakon asistencije VAR-a.

Lazio je ovom pobjedom produžio niz bez poraza na čak 21 utakmicu. Posljednji poraz Lazio je doživio 25. rujna prošle godine od Intera (0:1), a nakon toga je spojio 17 pobjeda i četiri neodlučena ishoda.

Zbog epidemije koronavirusa odgođeno je pet utakmica 26. kola među njima i derbi između Juventusa i Intera.

gol expired Dinamo razbio Rijeku na Maksimiru: Briljantna asistencija Petkovića i sjajan lob Oršića divider

Prvobitno je bilo planirano da se te utakmice igraju pred praznim tribinama, ali je vodstvo Serie A u subotu odlučilo odgoditi utakmice. Tako je odgođena subotnja utakmica Udinese - Fiorentina, te susreti AC Milan - Genoa, Parma - SPAL, Sassuolo - Brescia i Juventus - Inter, koji su se trebali igrati u nedjelju.

Odgođene utakmice odigrat će se 13. svibnja. Tada je bilo na rasporedu finale talijanskog kupa, koje je pomaknuto na 20. svibnja.