Preokret Rimljana

Lazio i Sampdoria ostvarili pobjede

U susretu 19. kola talijanskog nogometnog prvenstva Lazio je pobijedio Sassuolo sa 2-1, dok je Sampdorija na gostovanju porazila Parmu sa 2-0.

Lazio je do četvrte uzastopne pobjede došao preokretom. Gosti su poveli u 6. minuti golom Francesca Caputa, no "nebesko-plavi" su u nastavku okrenuli rezultat preko Sergeja Milinkovića-Savića (25) i Cire Immobilea (71).

Nogometaši Verone, koje vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, pobijedili su Napoli sa 3-1. Verona je pružila sjajnu predstavu ostvarivši prvu pobjedu protiv Napolija nakon šest uzastopnih poraza u međusobnim susretima. Bila je to ujedno i prva Veronina pobjeda protiv Napolija nakon ožujka 2015. godine.

Gosti su poveli već nakon 8.95 sekundi čime je Hirving Lozano postao strijelac trećeg najbržeg gola u povijesti Serie A. Rekord još uvijek drži napadač Milana Rafael Leao koji je u prosincu prošle godine zabio pogodak Sassuolu nakon svega 6.7 sekundi. Tek neznanto brži od Lozana bio je i Paolo Poggi postigavši u prosincu 2001. godine gol za Piacenzu protiv Fiorentine nakon 8.8 sekundi.

Usprkos ranom šoku, Verona je u nastavku susreta okrenula rezultat, a strijelci su bili Federico Dimarco (34), Antonin Barak (62) i Mattia Zaccagni (79). Nikola Kalinić je počeo susret u momčadi Verone, a igrao je do 56. minute.

Sampdorija je na gostovanju porazila Parmu sa 2-0 golovima Yoshide (25) i Baldea (34).

Genoa je u derbiju začelja pobijedila Cagliari sa 1-0 ostvarivši važnu pobjedu. Pogodak odluke zabio je Mattia Destro u 10. minuti utakmice. Milan Badelj je odigrao cijeli susret za domaći sastav, dok je Marko Pjaca ušao u igru u 77. minuti. Marko Rog nije nastupio za Cagliari zbog ozljede.

U prvom nedjeljnom susretu Juventus je pobijedio Bolognu sa 2-0 pobijedio kod kuće Bolognu, a strijelci za "Staru damu" bili su Arthur u 15. i Weston McKennie u 71. minuti susreta.

Na ljestvici vodi Milan sa 43 boda, dva manje ima Inter na drugoj poziciji, dok je treća Roma sa 37 bodova. Atalanta i Juventus imaju po 36 bodova.

REZULTATI:

Juventus - Bologna 2-0 (Arthur 15, McKennie 71)
Genoa - Cagliari 1-0 (Destro 10)
Verona - Napoli 3-1 (Dimarco 34, Barak 62, Zaccagni 79 / Lozano 1)
Lazio - Sassuolo 2-1 (Milinković-Savić 25, Immobile 71 / Caputo 6)
Parma - Sampdoria 0-2 (Yoshida 25, Balde 34)

U subotu:
Roma - Spezia 4-3 (Mayoral 17, 52, Karsdorp 55, Pellegrini 90+2 / Piccoli 24, Diego Farias 59, Verde 90)
Milan - Atalanta 0-3 (Romero 26, Iličić 53-11m, Zapata 77)
Udinese - Inter 0-0
Fiorentina - Crotone 2-1 (Bonaventura 20, Vlahović 32 / Nwankwo 66)