Jako dobro stoje

Upozorenje Dinamu: Villarreal uoči dolaska u Zagreb slavio u gostima, hat-trick sjajnog napadača

Gerard Moreno je sa 19 pogodaka stigao na diobu drugog mjesta ljestvice strijelaca s Luisom Suarezom iz Atletico Madrida, a ispred je samo Lionel Messi s 23 gola.

Španjolski prvoligaš Villarreal, suparnik zagrebačkog Dinama u četvrtfinalu Europske lige, ostvario je uvjerljivu 3:0 (2:0) pobjedu u 29. kolu La Lige na gostovanju u Granadi, a sva tri pogotka da goste postigao je Gerard Moreno.

Najbolji strijelac Žute podmornice prva je dva pogotka postigao već u prvih 18 minuta utakmice. U 7. minuti je realizirao kazneni udarac, a u 18. minuti je pogodio mrežu na asistenciju Triguerosa. Konačnih 3:0 Moreno je postavio u 60. minuti iz još jednog kaznenog udarca.

Granada je najbolju priliku za pogodak imala u 81. minuti, ali je Jorge Molina iz jedanaesterca prebacio vrata.

Samo je Messi ispred Morena

Villarreal je 11. pobjedom u sezoni došao do 46 bodova i privremeno zasjeo na peto mjesto prvenstvene ljestvice, dok je Granada s 36 bodova ostala na osmoj poziciji.

Najbolji strijelac Villarreala je time pokazao da potpuno spreman dočekuje prvu utakmicu četvrtfinala Europske lige u kojoj će Villarreal za pet dana gostovati na Maksimiru.