Luka ostao na klupi

Real Madrid uvjerljivo ugasio hit momčad La Lige: Još jedna Bellinghamova izvedba za čistu peticu

Real Madrid svladio je Gironu 0:3 u 8. kolu La Lige.

Jude Bellingham (Foto: Afp)

Španjolski nogometni velikan Real Madrid prekinuo je sjajnu seriju Girone nanijevši najugodnijem iznenađenju u Primeri prvi poraz ove sezone.

Kraljevski klub je na stadionu Municipal de Montilivi slavio s 0:3 prekinuvši sjajnu seriju Girone koja je u prvih sedam kola upisala šest pobjeda i remi.

Girona je odlično ušla u susret i u prvih pet minuta je imala dvije lijepe prilike. U trećoj minuti je pucao Yangel Herrera, ali preko gola, dok je samo minutu kasnije Viktor Tsygankov pogodio stativu.

Nakon početne inicijative domaćina, Real se uspio pribrati i u 17. minuti je stigao do vodstva golom Joselua kojem je fantastično "vanjskom" asistirao Jude Bellingham.

Roko Šimić VIDEO Roko Šimić nastavlja tresti mreže po Austriji, njegovim pogotkom Red Bull načeo protivnika divider

Samo četiri minute kasnije Aurelien Tchouameni je nakon Kroosova ubačaja iz kornera pogodio za 2:0. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Bellingham postigavši u 71. minuti svoj šesti gol ove sezone.

U posljednjim trenucima susreta Kraljevski klub je ostao s igračem manje nakon što je isključen Nacho Fernandez.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić nije nastupio za Real koji je ovom pobjedom preuzeo vrh ljestvice.

U ranije odigranom susretu Getafe i Villareal su remizirali bez golova, dok su Rayo Vallecano i Mallorca odigrali 2:2. Domaćin je izvukao bod golom Radamela Falcaoa iz jedanaesterca u 12. minuti nadoknade.

Igor Postonjski Varaždin nastavlja s odličnom sezonom: Zaustavili izvrsnu seriju Gorice, presudio Postonjski divider

U prvom susretu ovoga kola Barcelona je na Olimpijskom stadionu pobijedila Sevillu sa 1:0, a susret je odlučio autogol Sergija Ramosa u 76. minuti.

Večeras se još sastaju Real Sociedad i Athletic Bilbao.

Na vrhu ljestvice se nalazi Real Madrid sa 21 bodom, Barca ima 20, a Girona 19 bodova.