VELIKA POBJEDA

Barcelona zabila za pobjedu u 92. minuti: Levante imao tri penala

Barcelona je došla na drugo mjesto na ljestvici.

Pedri zabio gol protiv Seville (Foto: Afp)

Nogometaši Barcelone gostovali su kod Levantea u 31. kolu španjolske La Lige te se iz Valencije vraćaju s tri boda (3:2) koja su osigurali pogotkom De Jonga u 92. minuti.

Sve uzbudljivo u susretu pretposljednje momčadi na ljestvici i Barcelone dogodilo se u nastavku kada je postignuto svih pet pogodaka, a dosuđena su i čak tri jedanaesterca, svi za Levante! Domaćin je dva iskoristio, dok u 56. minuti, kod 1-0, nije bio uspješan Roger Marti.

Barcelona je uspjela brzopotezno okrenuti 0:1 u 2:1 golovima Aubameyanga u 59. i Pedrija u 63. minuti. Ipak, u 83. minuti Lenglet je napravio nepromišljeni prekršaj, a Melero je pogodio s bijele točke za 2:2. Ni tu nije bio kraj drame na ovoj utakmici jer Barcelona je ipak imala zadnju riječ.

U 92. minuti je Jordi Alba lijepo ubacio, a Luuk de Jong glavom pogodio za pobjedu Barcelone koja se na ljestvici opet popela na drugo mjesto i ima isti broj bodova kao treća Sevilla, s tim da Katalonci imaju utakmicu manje.