Xavi zabrinut

Barcelona u posljednjim minutama uspjela probiti Gattusov bedem: Lewandowski čovjek odluke

Barcelona je pobijedila Valenciju s 1:0 u susretu 12. kola La Lige.

Robert Lewandowski (Foto: Afp)

Barcelona je slavila 0:1 na gostovanju u Valenciji, domaćini su se pokazali kao tvrd orah vođeni s Gattusom s klupe. Barcelona je bila bolja cijelu utakmicu, ali tek su u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena došli do pogotka.

Domaći su u 50. minuti došli u vodstvo, no VAR je poništio pogodak zbog igranja rukom. Trener Barcelone Xavi sa tri izmjene pokušao je promiješati karte, pa su šansu dobili Raphinha, Torres i Gavi, no to nije puno pomoglo.

Barca je imala posjed, čak deset udaraca na gol Valencije, no izostala je realizacija i činilo se da će Katalonci otići kući s jednim bodom u džepu, ali onda se ukazao Lewandowski koji je sjajno ispratio ubačaj Raphinhe i riješio susret.

Valencija je na 10. mjestu La Lige, dok je Barcelona izjednačena s Realom na vrhu tablice, ali Madriđani imaju utakmicu manje.