Odličnih 45 minuta

Furiozno izdanje Barcelone, u sjajnom poluvremenu zabljesnulo zimsko pojačanje

Oba gola Aubameyang je postigao u prvom dijelu, a uz gol De Jonga Barcelona je s 3:0 zaokružila odličnih prvih 45 minuta.

Sjajnu su utakmicu odradili nogometaši Barcelone koji su u 25. kolu La Lige, na gostovanju, uvjerljivo svladali Valenciju s 4:1.

Bodovno se time Barcelona na ljestvici izjednačila s madridskim Atleticom (četvrto i peto mjesto), s tim da Katalonci imaju utakmicu manje.

Igrač dvoboja bio je Pierre-Emerick Aubameyang, ovozimsko pojačanje Barcelone, koji je postigao dva pogotka. Za donedavnog napadača Arsenala bili su to prvi pogoci u Barceloninom dresu.

Kasnije je Carlos Soler smanjio za Valenciju, ali i Pedri postavio konačnih 4:1 Barcelone koja je time upisala treću ligašku pobjedu u posljednja četiri nastupa. Uz to ima i remi u gradskom derbiju protiv Espanyola.