Pobjeda u Osasuni

Barca povećala prednost pred Realom: Pique zaradio crveni u posljednjoj utakmici karijere

Barcelona je pobijedila Osasunu s 2:1 i pobjegla Real Madridu na pet bodova u La Ligi.

Pique (Foto: Afp)

Nogometaši Barcelone osvojili su sva tri boda u gostima kod Osasune (1:2) u sklopu 14. kola španjolske La Lige.

Već u 6. minuti dvoboja momčad iz Pamplone šokirala je goste pogotkom Garcie, a trideset minuta kasnije Barcelona je ostala s igračem manje.

Pojski golgeter Robert Lewandowski zaradio je drugi žuti karton, a u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena glavni sudac utakmice pokazao je još jedan crveni karton. Zaradio ga je Pique, koji je sjedio na klupi katalonske momčadi.

Zanimljivo, u posljednjoj profesionalnoj utakmici katalonski je branič zaradio isključenje, i to u tunelu stadiona.

Iako su imali igrača manje, nogometaši Barcelone sjajno su otvorili drugo poluvrijeme. Trebalo im je samo tri minute da zabiju pogodak za izjednačenje, precizan je bio Pedri.

U 85. minuti dvoboja za velika tri boda zabio je Raphinha na asistenciju de Jonga. Ovom pobjedom katalonska je momčad pobjegla Real Madridu na pet bodova, ali s utakmicom više.

Hrvatski nogometni reprezentativac Ante Budimir ušao je u igru u 84. minuti susreta.