Tri penala na susretu

Hat-trick Balea za pobjedu Walesa: Za Bjelorusiju zabio bivši igrač Varaždina i Rudeša

U kvalifikacijama za odlazak na SP u Katar, Wales je preokrenuo protiv Bjelorusije i pobijedio s 3:2.

U skupini E kvalifikacija za SP 2022. Bjelorusija je u nedjelju na neutralnom terenu u Kazanu ugostila Wales te je izgubila sa 2:3 u utakmici u kojoj su tri gola pala iz penala.

Gosti su poveli iz penala u 6. minuti kojeg je zabio Gareth Bale.

No, uslijedio je preokret, koji se dogodio u razmaku od dvije minute. Prvo je bivši igrač Dinama, Rudeša i Varaždina Vitali Lisakovič u 29. minuti iz penala pogodio za 1:1, a u 31. Pavel Sedko zabija za vodstvo Bjelorusa.

U 69. minuti Wales je izjednačio i to ponovno iz kaznenog udarca, a opet je strijelac bio Gareth Bale. U sudačkoj nadoknadi (90+3) Bale je svojim trećim pogotkom donio pobjedu Velšanima

Kasnije u ovoj skupini vodeća Belgija dočekuje drugoplasiranu Češku (20.45 sati).