odluka pada u dublinu

Irska izdržala sve nasrtaje Eriksena i društva u Danskoj!

Reprezentacije Danske i Irske odigrale su bez pogodaka u prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo.

Eriksen protiv irske obrane (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Danska je napadala i stiskala iz svih oružja, ali nije uspjela slomiti srčanu i požrtvovnu obranu Iraca u prvom susretu dodatnih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju iduće godine. Susret u Kopenhagenu završio je s početnih 0:0.

Danska je u prvom poluvremenu imala tri odlične prilike za postizanje vodećeg pogotka, no irski vratar Randolph bio je sjajno raspoložen. Obranio je sva četiri udarca, a još dva mu je njegova obrana pripomogla i blokirala.

Irska je imala najbolju priliku na samom kraju prvog poluvremena, ali je danski vratar Schmeichel odlično obranio. Utakmica je u nastavku splasnula, pa se na poštenu priliku čekalo do samog kraja. Danska je preko Poulsena mogla do pobjede, ali mogla je i Irska preko Duffyja, no i njegov je udarac zaustavio Schmeichel.

Uzvratni susret igra se za tri dana u Dublinu. Danska će izboriti odlazak u Rusiju u slučaju pobjede i bilo kojeg remija s pogocima. Irska odlazi na Svjetsko prvenstvo u slučaju pobjede ili u slučaju da susret završi s 0:0, pa boljim izvođenjem kaznenih udaraca.

Irci su zadnji puta igrali na mundijalu 2002. godine, a Danci 2010. godine.

Rezultati dodatnih kvalifikacija:

HRVATSKA - Grčka 4-1 (Modrić 13-11m, Kalinić 19, Perišić 33, Kramarić 49 / Papastathopoulos 30)

Sjeverna Irska - Švicarska 0-1 (Rodriguez 58-11m)