Domaćini 4/4

Hrvatski reprezentativac zaigrao prvi put nakon Eura, njegov klub prošao dalje u kvalifikacijama Lige prvaka

Kompletirano je prvo pretkolo Lige prvaka.

Ove srijede odigrane su četiri preostale uzvratne utakmice prvog pretkola Lige prvaka i u sva četiri susreta pobjede te prolaz u drugo pretkolo izborili su domaćini.

Legia Varšava, za koju je igrao hrvatski reprezentativac Josip Juranović, svladala je s 2:0 norveškog prvaka Bodo Glimt. U prvoj utakmici u Norveškoj bilo je 3:2 za Poljake koji su tako s ukupnih 5:2 prošli dalje.

Golove za poljski sastav postigli su Luquinhas (40) i Tomaš Pekhart (90+5).

Juranović je igrao do 80. minute kada je zamijenjen, a bio mu je ovo prvi nastup za klub nakon Europskog prvenstva i kratkog odmora.

Idući Legijin suparnik bit će estonska Flora.

Kairat izbacio prvaka Izraela i sad ide na Zvezdu

Kairat je u Alma Ati pobijedio Maccabi Haifu sa 2:0 nakon što je prvi susret završio sa 1:1.

Domaćin je poveo u 10. minutui golom bivšeg brazilskog reprezentativca Vagner Lovea, a na 2-0 je povisio Ajbol Abiken u 66. minuti. U posljednjim trenucima susreta doško je do gužve i naguravanja zbog jedne lope ispred klupe domaćeg sastava, pa je ukrajinski sudac Viktor Koplievski pokazao dva crvena kartona. Kod Kairata je isključen pričuvni igrač Keiler, a kod gostiju Muhammad.

Za kazahstanski sastav je od 78. minute zaigrao bivši branič Osijeka i Hajduka Dino Mikanović. U drugoj rundi Kairat će igrati protiv Crvene zvezde.

Dalje ide i armenski Alaškert koji je nakon produžetaka pobijedio velški Connah's Quay sa 1:0 nakon što je prvi susret završio 2:2. Pogodak odluke zabio je Vincent Bezacourt u 113. minuti.

Nefči je izborio 2. pretkolo s dvije, 2:1 pobjede protiv Dinamo Tbilisija.

Gruzijci su poveli u 51. minuti golom Milana Radina, no Nefči je okrenuo rezultat preko Emina Makhmudova (58-11m) i Namiqa Alasgarova (68).