Gosti će žaliti

Iznenađenje u hrvatskoj skupini: Već otpisani autsajder uzeo prve bodove!

Sedmo kolo skupine D kvalifikacija za Europsko prvenstvo otvoreno je utakmicom u Rigi.

Latvija - Armenija (Foto: Afp)

U utakmici sedmog kola skupine D kvalifikacija za Europsko prvenstvo reprezentacija Latvije je pobijedila Armeniju s 2:0.

Latvijci, koji su i prije ovog kola bili bez šansi za osvajanje jednog od prva dva mjesta koja vode na Euro, krajem prvog poluvremena načeli su mrežu Armenaca. U 39. minuti je Janis Ikaunieks zabio za vodstvo i s tim pogotkom prednosti se otišlo na odmor.

Početkom drugog poluvremena, u 53. minuti, latvijski branič Marcis Oss je dobio drugi žuti karton i domaćini su ostali s igračem manje.

Armenija je nakon toga navalila po preokret, ali umjesto izjednačenja ili preokreta, u 68. minuti je Latvija zabila za 2:0 (strijelac je bio Daniels Balodis).