SIGURNO U OSMINU FINALA

Hajduk upisao sigurnu pobjedu na fešti nogometa u Cvetkovcu

Nogometaši Hajduka savladali su Tehničar u Cvetkovcu rezultatom 1:5 i time se plasirali u osminu finala Kup natjecanja.

Nogometaši splitskog Hajduka plasirali su se u osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa svladavši u Cvetkovcu momčad petoligaša Tehničara s 5-1 (3-0).

Hajduk je uspješno prošao gostovanje u Cvetkovcu, selu s manje od 200 stanovnika nadomak Koprivnici. Otpor gostiju slomljen je već u sedmoj minuti, kada je nakon udarca s kuta domaći igrač Saša Vukonić nespretno postigao autogol.

U 23. minuti Kalik proigrava Jana Mlakara koji povećava na 2-0, a Slovenac je samo dvije minute kasnije zabio glavom svoj drugi gol.

U 34. minuti Hajduk ostaje s desetoricom igrača nakon što je Dimitrov dobio izravni crveni karton zbog rušenja Bačija.

U 61. minuti u strijelce se upisao Josip Vuković, a četiri minute kasnije zabio je 21-godišnji Ivan Šarić nakon solo-prodora za 5-0. U 69. minuti domaći su stigli do počasnoga pogotka, smanjio je Hudak iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Atanasov.

Na ovoj utakmici se od aktivnog igranja bivši igrač Hajduka, Zagreba i Cerezo Osake Kruno Lovrek.

Ranije je Dinamo slavio kod Borinaca s 4-0.