za polufinale kupa kralja

Kraljevi bez Luke Modrića uvjerljivo slavili dvama prekrasnim golovima Benzeme

Real Madrid plasirao se u polufinale Kupa kralja.

Karim Benzema slavi pogodak (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Real Madrid uvjerljivo je prošao u polufinale španjolskog Kupa kralja, nakon što je i u drugoj utakmici četvrtfinala slavio protiv Girone. Nakon 4:2 u prvoj utakmici, Real je slavio i na gostovanju i to s 3:1.

Karim Benzema zabio je dva prekrasna pogotka u prvom poluvremenu, kojima je Real ubio svaku nadu domaćinu da bi mogao do čudesnog preokreta.

U nastavku je gol za domaćine zabio Pedro Porro (71), da bi pet minuta kasnije Marcos Llorente potvrdio prolaz Reala.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić nije nastupio za Kraljevski klub.

Real se tako pridružio Barceloni, Valenciji i Betisu, koji su ranije izborili plasman u polufinale. Ždrijeb polufinala na rasporedu je u petak, a finale će se igrati na jednu utakmicu na stadionu Benito Villamarin u Sevilli.

Barcelona je u srijedu pobijedila Sevillu sa 6:1 i tako nadoknadila poraz 0:2 iz prve utakmice. Golove za Barcu zabili su Philippe Coutinho (13-11m, 53), Ivan Rakitić (31), Sergi Roberto (54), Luis Suarez (89) i Lionel Messi (90+2), dok je gol za goste zabio Guilherme Arana (67).

Rakitić je igrao do 76. minute, dok Marko Rog nije nastupio za Sevillu.