Tottenham je u gostima svladao Blackburn 2:0 a Niko Kranjčar asistirao je za prvi pogodak Spursa.

Nakon što je s dva pogotka Nike Kranjčara Tottenham u prošlome kolu svladao Manchester City 3-0, Spursi su bili uvjerljivi i kod Blackburna. Ovaj puta je bilo 2-0, bez pogodaka hrvatskih nogometaša, ali uz asistenciju veznjaka Kranjčara. Na već jednu izgubljenu loptu u sudačkom produžetku prvoga dijela Kranjčar je natrčao i s desne strane zavrnuo na glavu Petera Croucha.

Engleskom reprezentativnom napadaču nije bio problem nakloniti se za 1-0. Isti je igrač pogodio i za konačnih 2-0 nakon što mu je Jermain Jenas uklizavanjem gurnuo loptu u for. Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka odigrali su svih 90 minuta za Spurse.

Blackburnovi nogometaši, kojima je ovo bio sedmi gostujući poraz u devetoj utakmici, dva su puta pogodili okvir gola, no ne i njegovu unutrašnjost. Nikola Kalinić ušao je za domaće u igru početkom 72. minute utakmice zamijenivši na travnjaku Chelseajevog napadača na posudbi Di Santa.

Najveće iznenađenje priredio je Fulham koji je s 3-0 svladao Manchester United. Danny Murphy prvi je načeo mrežu gostujućeg vratara Tomasza Kuszczaka udarcem iz daljine u 22. minuti. Pobjedu su potvrdili Bobby Zamora, odmah na otvaranju drugog dijela, te Damien Duff u 75. minuti na asistenciju strijelca drugog pogotka.

Premiership, 18. kolo:
Aston Villa - Stoke City 1-0 (Carew 61)
Blackburn - Tottenham 0-2 (Crouch 45+1, 83)
Fulham - Manchester United 3-0 (Murphy 22, Zamora 46, Duff 75)
Manchester City - Sunderland 4-3 (Cruz 4, 69, Tevez 12 - 11m, Bellamy 35 / Mensah 16, Henderson 24, Jones 62)
Portsmouth - Liverpool 2-0 (Belhadj 33, Piquionne 82)