Kranjčar asistent za pogodak, Spursi ispustili pobjedu

Niti dva gola prednosti, niti udarac s bijele točke u šestoj minuti sudačkog produžetka utakmice nisu bili dovoljni Tottenhamu da odnese sva tri boda s Goodison Parka...

Nogometaši Aston Ville nadoknadili su, u utakmici 15. kola engleskog prvenstva, prednost Spursa koja je do 78. minute iznosila 2-0 nakon što su Jermain Defoe, iz neposredne blizine, i Michael Dawson, iskoristivši glavom loptu koju je iz kuta nabacio Niko Kranjčar, bili precizni početkom drugog poluvremena.

Kola nizbrdo za Spurse krenula su u posljednjim minutama utakmice. Prvo je Louis Saha, koji je u igru ušao samo petnaestak minuta ranije, zakucao za 1-2, da bi potom Tim Cahill nisku loptu glavom poslao iza leđa Heurelha Gomesa. Tri boda ponuđena su gostujućoj momčadi u sudačkom produžetku utakmice kada je Wilsona Palaciosa nepropisno u kaznenom prostoru zaustavio Tony Hibbert. Ipak, udarac Defoea prizemno po sredini vratiju nogama je obranio domaći vratar Tim Howard, obranivši pritom i u potpunosti zaslužen bod svoje momčadi.

Dodajmo da je Vedran Ćorluka odigrao cijelu utakmicu u dresu Spursa, dok je Niku Kranjčara, na kojem su zbog prekršaja žute kartone zaradili Baines i Rodwell, u 87. zamijenio Jermaine Jenas.

U drugoj utakmici dana Fulham je obranio prednost domaćeg terena pobjedom 1-0 protiv Sunderlanda. Sve najvažnije dogodilo se u sedmoj minuti utakmice kada je Bobby Zamora postigao jedini pogodak na utakmici. Četvrti mu je to prvenstveni gol ove sezone, a šesti ukupno, za momčad s Craven Cottagea. Postigao je pred očima legendarne tenisačice Martine Navratilove koja je iz počasne lože gledala utakmicu.