pobjede hrvata

Kovač stigao do prvog slavlja s Monaco, pogodak Tome Bašića

Monaco je otvorio sezonu domaćim remijem (2-2) protiv Reimsa, a u drugom kolu stigao je i do pobjede.

Hrvatski nogometni stručnjak Niko Kovač ostvario je premijernu pobjedu na klupi Monaca nakon što je momčad iz Kneževine u susretu 2. kola Le Championnata na gostovanju porazila Metz sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Benoit Badiashille u 22. minuti. Momčad iz Kneževine završila je susret s igračem manje nakon što je u prvoj minuti drugog poluvremena isključen Youssouf Fofana zbog drugog žutog kartona.

Toma Bašić zabio za Bordeaux

Prvu pobjedu sezone dohvatio je i Bordeaux porazivši na gostovanju Angers sa 2-0, a drugi gol na utakmici postigao je hrvatski nogometaš Toma Bašić.

Bordeaux je poveo u 25. minuti preko Josha Maje, a samo dvije minute kasnije Bašić je zabio za 2-0. Bivši igrač Hajduka proveo je cijeli susret na terenu, dok Mateo Pavlović nije nastupio kod Angersa.
Na gostovanju je slavio i Lille, a gol vrijedan tri boda protiv Reimsa zabio je Jonathan Bamba u 32. minuti. Domagoj Bradarić je igrao cijeli susret za Lille.

Večeras se još sastaju Brest i Marseille, a aktualni prvak PSG će krenuti u sezonu u utorak gostovanjem kod Lensa.