Prva u gradu na Dravi

Osijek će europski dio sezone započeti protiv (vjerojatno) Estonaca: Važna gostujuća pobjeda

Šiauliai i Levadia su odigrali prvu utakmicu prvog pretkola Konferncijske lige.

Opus Arena (Foto: Vlado Kos/Cropix)

U prvoj utakmici prvog pretkola Konferencijske lige estonska Levadia kao gost je svladala litvanski Šiauliai s 2:0 i time se približila srazu s Osijekom u drugom pretkolu.

Estonski predstavnik je u potpunosti izdominirao suparnika, uputili su čak 27 udaraca prema golu, imali 61 posto posjeda lopte i pitanje pobjednika riješili već do polovice prvog dijela.

U sedmoj minuti postigli su prvi pogodak, u 23. i drugi i do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao.

Levadia će u četvrtak 18. srpnja odigrati uzvrat na svom terenu u Tallinnu, a prođe li to u skladu s očekivanjima da potvrde prolaz, doći će 25. srpnja u Osijek odigrati prvu utakmicu drugog pretkola.

Dodajmo kako je drugi hrvatski predstavnik u drugom pretkolu Konferencijske lige - Hajduk - odmah od ždrijeba znao svog protivnika. To će biti HB Torshavn s Farskih Otoka koji stiže na Poljud 25. srpnja.

Prati nas na Instagramu!
Drugi ispit za Vatrene na Opus Areni u prijenosu na našem portalu i u programu @novatv_! ⚽✌
Bez obzira na poraz, ponosni smo na ovu novu Hrvatsku! ✅✌🇭🇷

📸: PIXSELL
POLUVRIJEME! ⚽

Hrvatska je ostavila dobar dojam prema naprijed, ali ne izgleda uvjerljivo u obrani. Idemo po još koji gol u drugom poluvremenu! ✅

📸: Cropix
GOOOOOOOL! ⚽

Hrvatska je smanjila na 2-1 nakon udarca Sose kojeg je u vlastitu mrežu spremio Dalot. ⚽✌