Uzvrat idući tjedan

Kosovari zabili za pobjedu u 96. minuti, Rijeka bi mogla imati lagan posao na startu sezone

Kosovari s pogotkom prednosti odlaze u Gibraltar dok Rijeka čeka rasplet situacije.

Konferencijska liga (Foto: Afp)

Kosovski Dukagjini pobijedio je gibraltarsku Europu s 2:1 u prvoj utakmici prvog pretkola Konferencijske lige.

Onaj tko prođe dalje, u drugom će pretkolu odmjeriti snage s Rijekom koja će biti domaćin u prvom dvoboju 27. srpnja na Rujevici.

Kad je održan ždrijeb za drugo pretkolo, znalo se da će Rijeka biti favorit, tko god ovdje prošao. Nakon prvog susreta, bliže dolasku na Kvarner su Kosovari koji su taj pogodak viška stekli u 96. minuti. No, krenimo redom.

Na isteku pola sata igre Dukagjini je poveo, strijelac je bio Bujar Shabani. U posljednjim sekundama prvog poluvremena, u šestoj minuti nadoknade, gosti iz Gibraltara su izjednačili preko Jesusa Poze.

Šesta minuta sučevog dodatka bila je sretna za goste u prvom, ali nesretna u drugom poluvremenu. Za pobjedu Dukagjinija zabio je Iljasa Zulfiji u 96. minuti.

Utakmica je potrajala preko 100 minuta, na kraju je jedan igrač Dukagjinija i pocrvenio, ali golova više nije bilo.

Uzvrat je za tjedan dana, u četvrtak 20. srpnja.