U Puli se igra susret 10. kola SuperSport HNL-a između Istre i Hajduka, a već u petoj minuti utakmice dogodila se situacija koja je izazvala mnogo rasprava. Istra je krenula u brzu kontru nakon odličnog dodavanja Smaila Prevljaka prema Stjepanu Lončaru, koji je jurnuo prema golu gostiju.
Tri vijesti o kojima se priča
U tom trenutku Adrion Pajaziti ga je sustigao i povukao za dres, no sudac Patrik Kolarić nije reagirao.
Klupa domaćih odmah je burno prosvjedovala tražeći kazneni udarac, ali su ponovljene snimke pokazale kako je prekršaj napravljen izvan kaznenog prostora, što znači da bi Istra eventualno trebala dobiti slobodan udarac, a ne penal.
Spornu situaciju pogledajte OVDJE.
Utakmica ima dodatnu draž jer se radi o prvom povratku trenera Hajduka Gonzala Garcije na Aldo Drosinu nakon što je napustio Istru i preuzeo splitski klub. U slučaju pobjede, Hajduk bi se bodovno izjednačio s vodećim Dinamom koji trenutačno ima 22 boda.