Premda su se gotovo cijelu utakmicu branili, nogometaši Boltona su ipak uzeli jedan bod (1-1) na gostovanju kod Fulhama u 14. kolu, uz punu zaslugu hrvatskog nogometaša Ivana Klasnića...

Bolton je izveo u 90 minuta samo jedan jedini udarac u okvir vratiju Marka Schwarzera, ali je upravo taj bio dovoljan za pogodak Klasnića. Hrvatski reprezentativac je "u srcu" šesnaesterca primio loptu upućenu glavom od Garyja Cahilla, te je desnom nogom plasirao u neobranjeni dio mreže.

Primljeni pogodak samo je dodatno potaknuo Fulham na još jače napadne tijekom ostatka ogleda, ali od 18 udaraca samo je jedan pronašao put do cilja. Irski nogometaš Damien Duff je u 75. minuti izjednačio za konačnih 1-1. Čak je u samoj završnici Bolton mogao i do sva tri boda, ali je Steinsson slabo reagirao pri udarcu glavom. Klasnić je zamijenjen u 61. minuti Fabriceom Muambom, a golom protiv Fulhama je došao do brojke od dva pogotka u Premiershipu otkada se tamo preselio iz Nantesa.

Avram Grant je debitirao na klupi Portsmoutha, no u prvom meču nije imao mogućnosti promijeniti negativne navike te momčadi. Manchester United je slavio kod Portsmoutha s 4-1 uz tri pogotka Waynea Rooneyja (dva su došla nakon udarca s bijele točke). Laku pobjedu aktualnih prvaka zaokružio je lijepim pogotkom iz slobodnog udarca Ryan Giggs, što mu je bio stoti pogodak u Premier ligi.
S ova tri pogotka Rooney je došao do brojke od 10 pogodaka u Premiershipu, te je ispred njega samo Jermaine Defoe iz Tottenhama sa 11 pogodaka.

Kiksao je Manchester City. Na svom je terenu odigrao samo 1-1 protiv Hull Cityja, i tako postavio rekord Premier lige sa 7 uzastopnih neriješenih ishoda. Bod gostima donio je Jimmy Bullard s bijele točke (82. minuta).

Aston Villa i Tottenham u posljednjem dvoboju dana odigrali su neriješeno 1:1. Poveli su domaći u 10. minuti pogotkom Agbonlahora, da bi bod Spursima donio Dawson u 77. minuti. Niko Kranjčar odigrao je vrlo dobro, u 4. minuti sjajno je pucao, a imao je i još dva dobra pokušaja u drugom poluvremenu.

Premiership, 14. kolo:
Blackburn - Stoke 0-0
Fulham - Bolton 1-1 (Duff 75 / Klasnić 35)
Manchester City - Hull City 1-1 (Wright-Phillips 45 / Bullard 82-11m)
Portsmouth - Manchester United 1-4 (Boateng 32-11m / Rooney 25-11m, 48, 54-11m, Giggs 87)
West Ham - Burnley 5-3 (Collison 18, Stanislas 33, C. Cole 43-11m, Franco 51, Jimenez 64-11m / Fletcher 68, 74, Eagles 90)
Wigan - Sunderland 1-0 (Rodallega 76)
Aston Villa - Tottenham 1:1 (Agbonlahor 10 / Dawson 77)