nahvalio Dajakua

Karoglan nakon Istre: ''Bili smo energetski prazni, ali bitno je da smo pobijedili''

Trener Hajduka Mislav Karoglan osvrnuo se na pobjedu svoje momčadi protiv Istre 1961.

Mislav Karoglan (Foto: Božidar Vukičević/Cropix)

Nogometaši splitskog Hajduka osvojili su tri bod u 25. kolu HNL-a, na Poljudu su s minimalnih 1:0 (0:0) svladali su Istru 1961.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Filip Krovinović u 48. minuti, a barem privremeno je Hajduk opet zasjeo na prvo mjesto ljestvice. Ima dva boda više od Rijeke, ali i utakmicu više. Istra 1961 je ostala na pretposljednjem mjestu.

Nakon utakmice trener Mislav Karoglan se osvrnuo na igru svoje momčadi.

''Nismo imali dovoljan broj akcija protiv bloka. U pripremi utakmice smo znali da ćemo imati dosta prostora na 'šestici'. Bili smo energetski dosta prazni, treća utakmica u sedam dana. Premalo smo kreirali, ali bitno je da smo pobijedili. Mali Prpić je ušao i odigrao dosta kvalitetnu utakmicu'', nahvalio je 20-godišnjaka.

Torcida FOTO Torcida žestoko napala HNS: Opet se pojavila sablazna zastava odsječene glave Brune Marića divider

Josip Brekalo je odigrao prvih 45 minuta, a zatim se odlučio ostaviti ga u svlačionici na poluvremenu.

''Vjerujem da je izvanredan igrač i da će biti pravo pojačanje. Dajaku je drugačiji profil od Brekala. Neki igrači su nam malo prazniji, ali im treba vjerovati. Brekalo je sjajan igrač. Treba vrijeme, HNL je ozbiljna liga, prostori su dosta suženi, protivnici se pripremaju za njega'', rekao je.

Ivan Perišić prvi put se našao u zapisniku, njegov povratak je sve bliži.

''Izrazio je želju da bude s momčadi. Sve je pozitivno.''

Velimir Zajec Povijesni izbori u Maksimiru: Premoćna pobjeda Zajeca i Dinamova proljeća divider

Je li Dajaku bolji kada uđe s klupe nego kad krene od početka?

''On je jako dobar igrač. Meni se odmah svidio na treningu, a može biti puno bolji. Ima ogroman prostor za napredak, mora biti malo 'vrući'. Malo mu fali onog našeg, prkosnijeg. Nama kronično kao momčadi nedostaje sprinta. Zato uvijek pričam o profilaciji. Voli liniju, stvar je Dialla, što ti više odgovara'', zaključio je.