VIDEO Utakmica sezone: Aston Villa dobila 6:4, Kalinić strijelac!

U polufinalu Carling Cupa odigrana je zbilja posebna utakmica...

U prvoj utakmici polufinala Aston Villa je slavila na gostovanju s 1:0. Večeras je pak u pravoj golijadi momčad iz Birminghama slavila s čak 6:4. No, nije se činilo da će utakmica tako završiti. Naš Nikola Kalinić je prvo u 10. minuti neometan pogodio glavom domaću mrežu, a u 26. minuti je povisio na 2:0 nakon odbijanca. Domaćin je smanjio preko Warnocka  u 30. minuti, da bi Milner izjednačio u 40. iz jedanaesterca. Blackburn je ostao s igračem manje i Villa je to odmah kaznila u nastavku. U 53. minuti Dunne je zabio za vodstvo 3:2, a četiri minute poslije Milner svojim drugim pogotkom povisuje na 4:2.

Heskey u 62. minuti zabija za 5:2. No, golijada se nastavlja minutu kasnije Olsson smanjuje na 5:3! Kalinić je izašao u 72. minuti a zamijenio ga je di Santo. U 84. minuti Brett Emerton smanjio je na 5:4. No, domaći su se ipak pobrinuli i za jubilarni, deseti pogodak na utakmici, u 90. minuti Young je zabio za konačnih 6:4. Prva utakmica završila je pobjedom Aston Ville 1:0, te su tako domaći izborili finale Liga Kupa.

Odigrane su i dvije prvenstvene utakmice. Arsenal je na Emiratesu svladao Bolton 4:2 te tako barem privremeno izbio na prvo mjesto ljestvice. Gosti su vodili 2:0, pogotkom Cahilla u 7. te Taylora u 26. minuti iz jedanaesterca. Nadu Topnicima vratio je Rosicky u 44. minuti, a na 2:2 izjednačio je Fabregas u 53. minuti. Vodstvo Arsenalu donio je Vermaelen u 65. minuti, a na 4:2 povisio je Aršavin pet minuta prije kraja. Eduardo je igrao od početka dok je Klasnić ušao u 81. minuti.

Liverpool je pak pobijedio Tottenham s 2:0. Strijelac oba pogotka bio je Kuyt, u 6. minuti, te u 90. iz jedanaesterca. Naš trojac, Ćorluka, Modrić i Kranjčar igrali su od početka.

Ljestvica: 1. Arsenal 48, 2. Chelsea 48 (-1), Manchester Utd. 47...